Filtruj

Cena:

-

Konsole mocujące

Konsole mocujące

W naszej ofercie znajdą Państwo dwie konsole mocujące do fasad wentylowanych. Służą one do mocowania podkonstrukcji elewacji oraz do jej poziomowania w odpowiedniej odległości od ściany. Dobór właściwego systemu mocowania elewacji jest niezwykle istotny – ma ogromny wpływ na trwałość i wytrzymałość elewacji, a także na jej energooszczędność. Montaż elewacji wentylowanej pozwala znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania oraz klimatyzacji. Aby jednak właściwie spełniała ona swoje zadanie, musi zostać umieszczona w odpowiednim miejscu, przy pomocy wysokiej jakości elementów.

Konsole mocujące do fasad

Sprzedajemy nasze konsole mocujące w dwóch rozmiarach – 120 oraz 200 milimetrów. Jest to maksymalna odległość fasady od profilu lub łaty pionowej od ściany. Można je wygodnie regulować, co pozwala na poziomowanie podkonstrukcji elewacji w przypadku nierównego podłoża. Wykorzystuje się je do mocowania fasady z desek włókno-cementowych, blach na rąbek kątowy lub podwójny oraz blach panelowych. Nasze konsole mocujące wykonywane są ze stali ocynkowanej, która zapewnia wysoką wytrzymałość i długą żywotność elementów oraz nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji.

Jakie korzyści niesie za sobą montaż elewacji wentylowanych?

Montaż elewacji wentylowanych to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Polega on na stworzeniu tak zwanej szczeliny wentylacyjnej pomiędzy zewnętrzną ścianą budynku pokrytą warstwą izolacji a płytą elewacyjną (okładziną zewnętrzną). Dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ powietrza, co generuje wiele korzyści: mniejsze ryzyko kondensacji pary wodnej i zawilgocenia elewacji, lepsze parametry izolacyjne budynku, redukcję mostków termicznych i lepszą ochronę przed pożarem.

By montaż elewacji wentylowanej był prawidłowy, a sama elewacja dobrze pełniła swoją rolę, niezbędne są wysokiej jakości konsole mocujące pozwalające uzyskać pożądaną odległość pomiędzy ścianą a okładziną zewnętrzną. Znajdziecie je Państwo w naszym sklepie.

Co warto wiedzieć o mocowaniu elewacji?

Mocowanie elewacji wentylowanej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Pierwszym krokiem jest wybór materiałów do jej stworzenia, należy także zwrócić uwagę na jakość ścian. Następnie do ściany mocuje się ruszt z konsol mocujących do fasad, które rozmieszcza się co maksymalnie 60 centymetrów, skręcając za pomocą śrub zamkowych. Regulacja konsoli umożliwia uzyskanie szczeliny wentylacyjnej o optymalnej szerokości – od 68 do 125 mm w przypadku krótszej i od 143 do 200 mm w przypadku dłuższej konsoli. Z drugiej strony mocuje się płytę elewacyjną z desek włóknocementowych, blachy panelowej, blachy na rąbek czy innych materiałów. Mocne konsole mocujące z ocynkowanej stali zapewniają wieloletnią trwałość konstrukcji i nie wymagają konserwacji.

 Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 120 mm - zdjęcie onroof. -5%Nowość

22,14 zł 23,37 zł

Konsola mocująca - 120 mm - stal nierdzewna A2

Zobacz Konsole mocujące ze stali nierdzewnej umożliwiają montaż podkonstrukcji elewacji wentylowanej w żądanej odległości od ściany. Pozwala również na wyrównanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsole przystosowane są do maksymalnej odległości 120 mm od profilu lub listwy pionowej do ściany.

Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 200 mm - zdjęcie onroof. -6%Nowość

27,68 zł 29,52 zł

Konsola mocująca - 200 mm - stal nierdzewna A2

Zobacz Konsola mocująca umożliwia zamontowanie podkonstrukcji elewacji wentylowanej w żądanej odległości od ściany. Umożliwia również wyrównanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca ze stali nierdzewnej przezaczona do maksymalnej odległości 200 mm od profilu lub łat pionowych do ściany.

Termostop - podkładka pod konsole mocującą Nowość

1,72 zł

Termostop - podkładka pod konsole mocującą

Zobacz Termostopy (thermostop) to podkładki po konsole mocujące. Zastosowanie termostopów (podkładek termicznych) między konsolami mocującymi, a ścianą nośną ogranicza efekt mostków cieplnych podkonstrukcji. Oddzielając materiały o różnym PH zapobiegamy korozji elektrolitycznej

Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 200 mm - zdjęcie onroof. -7% Bestseller

17,22 zł 18,45 zł

Konsola mocująca - 200 mm

Zobacz Konsola mocująca umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 200 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

 Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 120 mm - zdjęcie onroof. -8% Bestseller

14,76 zł 15,99 zł

Konsola mocująca - 120 mm

Zobacz Konsola mocująca umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 120 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

Konsole mocujące | Poziomowanie elewacji | Akcesoria do fasad