Ostatnio na blogu

Blog

 • ława kominiarska do blach05-02-2024

  Rola i znaczenie ław dachowych

  Bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na dachu jest niezwykle istotne, dlatego warto zwrócić uwagę na komunikację dachową. Składa się ona z metalowych ław kominiarskich oraz wsporników, które umożliwiają trwałe umocowanie ich na powierzchni dachu. Właściwie dobrane i zamontowane elementy komunikacji dachowej zapewniają odpowiednią stabilność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Poniżej omawiamy znaczenie ław dachowych.

 • Zasady montażu ław dachowych08-01-2024

  Zasady montażu ław dachowych

  Bezpieczeństwo podczas pracy na wysokościach jest priorytetem, dlatego warto zadbać o odpowiednią komunikację dachową. Dzięki niej można bezpiecznie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na dachu, unikając ryzyka poruszania się po stromym, śliskim czy kruchym podłożu. Warto zatem poznać zasady montażu ław dachowych oraz przepisy prawne dotyczące tego zagadnienia.

 • zestaw przeciwśniegowy rurowy14-12-2023

  Czy zatrzymanie śniegu na dachu nie zagraża konstrukcji dachowej?

  W Polsce zima często przynosi obfite opady śniegu, który zalega na dachach budynków, a jego ciężar może stanowić zagrożenie dla konstrukcji dachu. Aby zapewnić bezpieczeństwo obiektu oraz osób znajdujących się w pobliżu, warto zainwestować w odpowiednie płotki przeciwśniegowe. Jest to skuteczne rozwiązanie, umożliwiające swobodne korzystanie z budynku nawet podczas największych opadów śniegu.

 • Czy elementy ochrony przed śniegiem nie zaburzają estetyki dachu?11-10-2023

  Czy elementy ochrony przed śniegiem nie zaburzają estetyki dachu?

  Zima w Polsce bywa nieprzewidywalna, a opady śniegu niekiedy stanowią poważne zagrożenie dla budynków oraz bezpieczeństwa ludzi. W tej sytuacji warto zastanowić się nad zabezpieczaniem dachu przed zsuwającym się śniegiem. Elementy, które mogą zapewnić ochronę, niekoniecznie muszą wpływać negatywnie na wygląd budynku. Poniżej tłumaczymy, że części zabezpieczające prezentują się estetycznie.

 • Jak dobrać ochronę przed śniegiem do rodzaju dachu?01-09-2023

  Jak dobrać ochronę przed śniegiem do rodzaju dachu?

  Wybór odpowiednich płotków przeciwśniegowych może nie być łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Naszym celem jest udzielenie wyczerpujących informacji na ten temat, aby ułatwić wybór i zapewnić skuteczną ochronę przed zsuwającym się śniegiem. Zapoznaj się z poniższym tekstem, aby zyskać pewność, że dopasowujesz najlepsze zabezpieczenie.

 • Jak chronione są przed śniegiem domy położone w górach?01-09-2023

  Jak chronione są przed śniegiem domy położone w górach?

  Ważnym elementem zabezpieczającym dachy przed zsuwającym się śniegiem są płotki antyśniegowe. Warto je zamontować w przypadku wszystkich budynków, ale szczególnie pomocne okazują się dla domów znajdujących się w górach. W poniższym artykule przedstawimy, jakie rodzaje płotków przeciwśniegowych można znaleźć na rynku oraz jakie są ich zalety. Sprawdź, dlaczego warto je mieć.

 • narożnik wewnętrzny09-08-2023

  Kiedy warto zdecydować się na elewację wentylowaną?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić komfort mieszkania i jednocześnie nadać mu nowoczesny wygląd? Elewacje wentylowane mogą być odpowiedzią na Twoje pytania! Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na taki rodzaj elewacji i jakie korzyści niesie ze sobą jej montaż. Coraz więcej osób postanawia skorzystać z tego rozwiązania, co nas zupełnie nie dziwi. Wiąże się ono bowiem z licznymi zaletami.

 • Jakie są główne zalety elewacji wentylowanych?11-07-2023

  Jakie są główne zalety elewacji wentylowanych?

  Elewacje wentylowane to coraz popularniejsze rozwiązanie w budownictwie. Zbudowane są z kilku warstw, które tworzą system izolacyjny. W skład elewacji wchodzą m.in. płyty elewacyjne, konstrukcja nośna oraz warstwa izolacyjna. Czy wiesz, dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze zalety, przekonujące inwestorów do wyboru tego typu elewacji.

 • konsola mocująca do montażu elewacji wentylowanej23-05-2023

  Czym jest elewacja wentylowana?

  Fasada wentylowana to system ścian zewnętrznych, który zapewnia izolację, ochronę przed wilgocią i lepszą wydajność cieplną. Jest to rodzaj systemu okładzinowego, składającego się z dwóch warstw materiałów oddzielonych szczeliną powietrzną. Montaż takiej elewacji okazuje się bardzo korzystny z różnych powodów. W poniższym tekście przedstawiamy charakterystykę fasady wentylowanej i podpowiadamy, dlaczego warto się na nią zdecydować.

 • konsola mocująca ze stali nierdzewnej17-05-2023

  Z czego są wykonywane elewacje wentylowane?

  Elewacje wentylowane można coraz częściej spotkać, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Wyróżniają się one licznymi zaletami, przede wszystkim znaczną energooszczędnością. Poza tym mają wpływ na zwiększenie trwałości domu. W poniższym tekście tłumaczymy, z czego zazwyczaj są wykonywane te wysokiej jakości systemy. Poznaj materiały, które najlepiej sprawdzają się do produkcji elewacji wentylowanych.