Filtruj

Cena:

-

Akcesoria do fasad

Akcesoria do fasad

W naszej ofercie znajdą Państwo liczne akcesoria do fasad wentylowanych: między innymi konsole mocujące oraz profile i narożniki aluminiowe. Stosuje się je w celu szczelnego wykończenia elewacji budynków. Pomagają między innymi w wykończeniu narożników wewnętrznych i zewnętrznych, połączeniu profili z elementami elewacji oraz montażu fasady pod właściwym kątem. Należy pamiętać, że wybór odpowiednich profili i narożników przekłada się bezpośrednio na jakość elewacji. Nasze akcesoria do mocowania fasad wyróżnia wysoka jakość, dzięki której wytrzymają wiele lat. Co więcej, są dostępne w konkurencyjnych cenach.

Konsole do mocowania fasady

Konsole mocujące do fasad są niezwykle ważnym elementem elewacji wentylowanych – służą do ich wypoziomowania oraz utrzymania we właściwej odległości od ściany. Dzięki temu zachowana jest właściwa cyrkulacja powietrza, która sprawia, że pomiędzy ścianą i elewacją nie utrzymują się zanieczyszczenia i ogranicza ryzyko zawilgocenia. Tego rodzaju elewacja pomaga utrzymać w budynku odpowiednią temperaturę i zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Właściwy dobór i montaż podkonstrukcji elewacji mają ogromny wpływ na jej wytrzymałość oraz skuteczność.

Profile i narożniki do fasad

Oferujemy również szeroki wybór profili i narożników do wykończenia elewacji. Pomagają one zamontować deski pod odpowiednim kątem, połączyć je z fasadą, skutecznie zabezpieczyć przed uszkodzeniami i zakryć ostre krawędzie. Bardzo ważnymi elementami są również profile wentylacyjne, używane w mocowaniu fasady wentylowanej. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przerwy pomiędzy deskami i ścianą, co chroni przed zanieczyszczeniami i równocześnie wspiera właściwą cyrkulację powietrza. Wpływają w ten sposób niezwykle pozytywnie na jakość oraz trwałość całej instalacji.

Na czym polega prawidłowy montaż fasad wentylowanych?

Fasady wentylowane do niedawna były stosowane przede wszystkim w budynkach komercyjnych, ale obecnie coraz częściej na ich montaż decydują się również właściciele domów jednorodzinnych. I nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest z jednej strony bardzo funkcjonalne, a z drugiej – atrakcyjne wizualnie. By jednak dobrze pełniło swoją rolę i było trwałe, niezbędne są prawidłowy montaż podkonstrukcji elewacji i samo mocowanie fasady. Jak to wygląda krok po kroku?

Mocowanie fasady wentylowanej polega na stworzeniu swoistego rusztowania złożonego ze specjalnych konsoli i profili, które przytwierdza się do zewnętrznej ściany budynku. Po wykonaniu tego zadania nadchodzi czas na ułożenie warstwy termoizolacji w postaci styropianowych lub wełnianych płyt oraz przekładek termoizolacyjnych redukujących ryzyko powstania mostków termicznych. Poprawny montaż podkonstrukcji elewacji zapewnia jej stabilność i pozwala na stworzenie odpowiednio szerokiej szczeliny wentylacyjnej. Ostatnim krokiem jest zamocowanie fasady do stworzonego wcześniej rusztu. Obudowę mogą stanowić zarówno deski, jak i płyty czy panele wykonane z różnych materiałów.

Zgodny ze sztuką montaż fasad nie jest możliwy bez zastosowania wysokiej jakości akcesoriów do mocowania fasad wentylowanych. To właśnie one, choć niewidoczne z zewnątrz, zapewniają trwałość całej fasady i sprawiają, że możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału tego rozwiązania architektonicznego.

Termostop - podkładka pod konsole mocującą Nowość

1,72 zł

Termostop - podkładka pod konsole mocującą

Zobacz Termostopy (thermostop) to podkładki po konsole mocujące. Zastosowanie termostopów (podkładek termicznych) między konsolami mocującymi, a ścianą nośną ogranicza efekt mostków cieplnych podkonstrukcji. Oddzielając materiały o różnym PH zapobiegamy korozji elektrolitycznej

Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 200 mm - zdjęcie onroof. -7% Bestseller

17,22 zł 18,45 zł

Konsola mocująca - 200 mm

Zobacz Konsola mocująca umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 200 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

 Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 120 mm - zdjęcie onroof. -8% Bestseller

14,76 zł 15,99 zł

Konsola mocująca - 120 mm

Zobacz Konsola mocująca umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 120 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. -5% Bestseller

1 075,02 zł 1 131,60 zł

Profil wentylacyjny 100x30 - opakowanie 20 szt.

Zobacz Ilość: 20szt. Profil wentylacyjny 100x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. -3% Bestseller

822,87 zł 848,70 zł

Profil wentylacyjny 100x30 - opakowanie 15 szt.

Zobacz Profil wentylacyjny 100x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. Bestseller

565,80 zł

Profil wentylacyjny 100x30 - opakowanie 10 szt.

Zobacz Profil wentylacyjny 100x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. -5% Bestseller

864,69 zł 910,20 zł

Profil wentylacyjny 70x30 - opakowanie 20 szt.

Zobacz Profil wentylacyjny 70x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. -3% Bestseller

661,74 zł 682,65 zł

Profil wentylacyjny 70x30 - opakowanie 15 szt.

Zobacz Profil wentylacyjny 70x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. Bestseller

455,10 zł

Profil wentylacyjny 70x30 - opakowanie 10 szt.

Zobacz Profil wentylacyjny 70x30 umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil boczny - zdjęcie produktu.

49,25 zł

Profil boczny

Zobacz Profil boczny służy do wykończenia połączenia deski w układzie na zakładkę ze ścianą. Zakrycie ostrych krawędzi i ochrona brzegów desek przed uszkodzeniami. Gwarantuje estetyczne wykończenie elewacji. Profil boczny o długości 300 cm wykonany z aluminium.

Narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10 - zdjęcie produktu.

71,98 zł

Narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10

Zobacz Profil stosowany do wykończenia narożników zewnętrznych przy zastosowaniu materiału o grubości do 20 mm z jednej strony i 10 mm z drugiej (np. deska włóknocementowa montowana na płasko). Narożnik zewnętrzny 20x10 ma długość 300 cm.

Profil J - zdjęcie produktu onroof.

36,53 zł

Profil J

Zobacz Firma ONROOF oferuje akcesoria do fasad oraz do ich montażu. Profil J przeznaczony jest do wykończenia połączenia deski ze ścianą. Ma długość 300 cm i stworzony został z myślą o użyteczności i łatwości montażu.

Narożnik wewnętrzny 10x10 - zdjęcie produktu onroof.

53,58 zł

Narożnik wewnętrzny 10x10

Zobacz Narożnik wewnętrzny służy do wykończenia narożników wewnętrznych. Umożliwia estetyczne i szczelne połączenie profilu i elementów elewacji. Narożnik wewnętrzny 10x10 przeznaczony jest do włókiennych materiałów o grubości do 10 mm.

Narożnik wewnętrzny 20x20 - zdjęcie produktu onroof.

50,47 zł

Narożnik wewnętrzny 20x20

Zobacz Narożnik wewnętrzny służy do wykończenia narożników wewnętrznych. Umożliwia estetyczne i szczelne połączenie profilu i elementów elewacji. Narożnik wewnętrzny 20x20 przeznaczony jest do włókiennych materiałów o grubości do 20 mm.

Narożniki i profile

W naszej ofercie akcesoriów do fasad znajdą Państwo:

  • Narożnik wewnętrzny 20x20, który służy do wykończenia narożników wewnętrznych oraz łączenia profilu i elementów elewacji. Zastosowanie znajdują w materiałach o grubości do 20mm.
  • Narożnik wewnętrzny 10x10 również służy do wykończenia narożników wewnętrznych oraz łączenia profilu i elementów elewacji, ale znajduje zastosowanie w materiałach o grubości do 10mm.
  • Narożnik zewnętrzny 20x20, który służy do wykończenia narożników zewnętrznych o grubości do 20mm.
  • Narożnik zewnętrzny 10x10 również służy do wykończenia narożników zewnętrznych, ale o grubości do 10mm.
  • Narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10, który stosuje się do wykończenia narożników, ale w przy materiałach o grubości 20mm z jednej strony i 10mm z drugiej.
  • Profil J, służy do wykończenia szczelnego fasad oraz estetycznego połączenia deski ze ścianą.
  • Profil startowy umożliwia zamontowanie deski pod właściwym kątem oraz prawidłowe ich wypoziomowanie na fasadzie.
  • Profil boczny, który służy do wykończenia połączenia deski na zakładkę ze ścianą oraz zakrywa ostre krawędzie, ale przy tym jednocześnie ochroni brzegi desek przed uszkodzeniami.
  • Profil wentylacyjny 70x30, który montuje się, aby umożliwić płynny przepływ powietrz w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji.
  • Profil wentylacyjny 100x30, który montuje się do przepływu powietrza w elewacji oraz ochrania przed szkodnikami i zanieczyszczeniami.