Filtruj

Cena:

-

Akcesoria do montażu fasad wentylowanych:


elewacyjne konsole montażowe, profile i kątowniki do elewacji wentylowanych.

Akcesoria do fasad

W naszej ofercie znajdą Państwo liczne akcesoria do fasad wentylowanych: między innymi konsole mocujące do elewacji oraz wentylacyjne profile elewacyjne i narożniki aluminiowe. Stosuje się je w celu szczelnego wykończenia elewacji budynków. Pomagają między innymi w wykończeniu narożników wewnętrznych i zewnętrznych, połączeniu profili z elementami elewacji oraz montażu fasady pod właściwym kątem. Należy pamiętać, że wybór odpowiednich profili i narożników przekłada się bezpośrednio na jakość elewacji. Nasze akcesoria do mocowania fasad wyróżnia wysoka jakość, dzięki której wytrzymają wiele lat. Co więcej, są dostępne w konkurencyjnych cenach.

 

Termostop - podkładka pod konsole mocującą Nowość

1,72 zł

Termostop - podkładka termiczna pod konsolę mocującą elewację wentylowaną

Zobacz Termostopy (thermostop) to podkładki termiczne po konsole mocujące elewację wentylowaną. Zastosowanie termostopów (podkładek termicznych) między konsolami mocującymi fasadę i ścianą nośną, ogranicza powstawanie mostków cieplnych podkonstrukcji. Oddzielając materiały o różnym PH zapobiegamy korozji elektrolitycznej

Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 200 mm - zdjęcie onroof. -7% Bestseller

17,22 zł 18,45 zł

Konsola mocująca 200 mm do fasad i elewacji wentylowanych - maksymalna długość rozstawu do 200

Zobacz Montaż fasad wentylowanych z wykorzystaniem konsol mocujących długich marki CEDA. Konsole do elewacji wentylowanych wykonanych z deski włókno-cementowej CEDRAL, gotowego panelu dachowego typu PD510 oraz rąbka kątowego i podwójnego. Konsola mocująca długa umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 200 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

 Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 120 mm - zdjęcie onroof. -8% Bestseller

14,76 zł 15,99 zł

Konsola mocująca 120 mm do fasad i elewacji wentylowanych - maksymalna długość rozstawu do 120 mm

Zobacz Konsola mocująca do elewacji i fasad wentylowanych umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Regulacja konsoli pozwala na maksymalny wysów do 125 mm. Minimalny rozstaw konsoli elewacyjnej CEDA to 68 mm. Konsole do montażu elewacji są niezastapionym elementem konstrukcji każdej elewacji wentylowanej.

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. -5% Bestseller

1 075,02 zł 1 131,60 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 100x30 mm op. 20 szt długość 250 cm

Zobacz Aluminiowy profil do elewacji - efektywna wentylacja fasady. Akcesoria do fasad wentylowanych marki CEDA

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. -3% Bestseller

822,87 zł 848,70 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 100x30 mm op. 15 szt długość 250 cm

Zobacz Onroof profil wentylacyjny 100x30 mm umożliwia efektywną wentylację konstrukcji elewacji. Dodatkowo, perforowana struktura profili elewacyjnych 100 x 30mm ogranicza przedostawanie się szkodników oraz zanieczyszczeń w głąb elewacji. Produkt w opakowaniu po 15 sztuk.

Profil wentylacyjny 100x30 wizualizacja onroof. Bestseller

565,80 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 100x30 mm op. 10 szt długość 250 cm

Zobacz Elewacyjny profil wentylacyjny kątowy 100x30 mm pakowany po 10 sztuk umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Profile wykonane z peforowanego aluminium chronią elewację przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami z atmosfery.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. -5% Bestseller

864,69 zł 910,20 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 70x30 mm op. 20 szt długość 250 cm

Zobacz Perforowany profil wentylacyjny do elewacji 70x30 mm marki CEDA umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Nasze profile elewacyjne produkujemy z aluminium.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. -3% Bestseller

661,74 zł 682,65 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 70x30 mm op. 15 szt długość 250 cm

Zobacz Profil wentylacyjny 70x30 mm do elewacji w opakowaniu po 15 sztuk umożliwia przepływ powietrza w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji. Ochrania przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami. Profil wentylacyjny montuje się na dole elewacji, pod listwą startową.

Profil wentylacyjny 70x30 - wizualizacja onroof. Bestseller

455,10 zł

Aluminiowy profil wentylacyjny do elewacji 70x30 mm op. 10 szt długość 250 cm

Zobacz CEDA - producent profili elewacyjnych z aluminium. Sklep Onroof Aluminiowy profil wentylacyjny 70x 30 mm do zastosowania w obrębie elewacji w opakowaniu po 10 sztuk.

Profil boczny - wizualizacja ułożenia desek na zakładkę przy użyciu profilu bocznego onroof.

49,25 zł

CEDA: Elewacyjny profil boczny do wykończenia połączenia deski w układzie na zakładkę ze ścianą

Zobacz Boczny profil elewacyjny CEDA do zastosowania w obrębie elewacji mieszanej - estetyczne połączenie elewacji z deski z tradycyjną elewacją tynkową. Aluminiowe profile i kątowniki do elewacji Onroof.

Narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10 - zdjęcie produktu.

71,98 zł

Elewacyjny narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10 mm o długości 3mb

Zobacz Niesymetryczny profil narożnik do elewacji. Elewacyjny profil zewnętrzny marki CEDA wykonany z aluminium - estetyczne wykończenie elewacji.

Profil J - zdjęcie produktu onroof.

36,53 zł

Profil elewacyjny Profil J | do zastosowania przy montażu na styku desek i płyt włókno-cementowych ze ścianą

Zobacz Profil J - podstawowy profil elewacyjny do zastosowania przy wykańczaniu elewacji i obróbce okien. Firma ONROOF oferuje akcesoria do fasad oraz do ich montażu: konsole elewacyjne, profile J, narożniki i profile wentylacyjne do fasad i elewacji wentylowanych.

Narożnik wewnętrzny 10x10 - zdjęcie produktu onroof.

53,58 zł

Elewacyjny narożnik wewnętrzny 10x10 mm - obróbka narożników wewnętrznych

Zobacz Wewnętrzny kątownik elewacyjny marki CEDA do zastosowania w obrębie elewacji wykonanych z desek włóknocementowych typu SHERA czy CEDRAL

Narożnik wewnętrzny 20x20 - zdjęcie produktu onroof.

50,47 zł

CEDA: Elewacyjny narożnik wewnętrzny 20x20 mm - obróbka narożników wewnętrznych

Zobacz Narożnik wykończeniowy wewnętrzny 20x 20 mm do fasad i elewacji wykonanych z włóknocementu. CEDA - nasze narożniki wewnętrzne do elewacji z desek CEDRA, SHERA i Swisspearl produkujemy z naturalnego aluminium.

Konsole do mocowania fasad wentylowanych

Konsole mocujące do fasad są niezwykle ważnym elementem elewacji wentylowanych – służą do ich wypoziomowania oraz utrzymania we właściwej odległości od ściany. Dzięki temu, zachowana jest właściwa cyrkulacja powietrza, co sprawia, że pomiędzy ścianą i elewacją nie utrzymują się zanieczyszczenia a ryzyko zawilgocenia zostaje ograniczone. Tego rodzaju elewacja pomaga utrzymać w budynku odpowiednią temperaturę i zmniejszyć koszty ogrzewania. Właściwy dobór i montaż podkonstrukcji elewacji mają ogromny wpływ na jej wytrzymałość oraz skuteczność.

Profile i narożniki do fasad

Oferujemy również szeroki wybór profili i narożników do wykończenia elewacji. Pomagają one zamontować deski pod odpowiednim kątem, połączyć je z fasadą, skutecznie zabezpieczyć przed uszkodzeniami i zakryć ostre krawędzie. Ważnymi elementami są również profile wentylacyjne do elewacji, używane w mocowaniu fasady wentylowanej. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przerwy pomiędzy deskami i ścianą, co chroni przed zanieczyszczeniami i równocześnie wspiera właściwą cyrkulację powietrza. Wpływają w ten sposób niezwykle pozytywnie na jakość oraz trwałość całej instalacji.

Na czym polega prawidłowy montaż fasad wentylowanych?

Fasady wentylowane do niedawna były stosowane przede wszystkim w budynkach komercyjnych, ale obecnie coraz częściej na ich montaż decydują się również właściciele domów jednorodzinnych. I nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest z jednej strony bardzo funkcjonalne, a z drugiej – atrakcyjne wizualnie. By jednak dobrze pełniło swoją rolę i było trwałe, niezbędne są prawidłowy montaż podkonstrukcji elewacji i samo mocowanie fasady. Jak to wygląda krok po kroku?

Mocowanie fasady wentylowanej polega na stworzeniu swoistego rusztowania złożonego ze specjalnych konsol i profili, które przytwierdza się do zewnętrznej ściany budynku. Po wykonaniu tego zadania nadchodzi czas na ułożenie warstwy termoizolacji w postaci styropianowych lub wełnianych płyt oraz przekładek termoizolacyjnych redukujących ryzyko powstania mostków termicznych. Poprawny montaż podkonstrukcji elewacji zapewnia jej stabilność i pozwala na stworzenie odpowiednio szerokiej szczeliny wentylacyjnej. Ostatnim krokiem jest zamocowanie fasady do stworzonego wcześniej rusztu. Obudowę mogą stanowić zarówno deski, jak i płyty czy panele wykonane z różnych materiałów.

Zgodny ze sztuką montaż fasad nie jest możliwy bez zastosowania wysokiej jakości akcesoriów do mocowania fasad wentylowanych. To właśnie one, choć niewidoczne z zewnątrz, zapewniają trwałość całej fasady i sprawiają, że możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału tego rozwiązania architektonicznego.


Narożniki i profile

W naszej ofercie akcesoriów do fasad znajdą Państwo:

  • Narożnik wewnętrzny 20x20, który służy do wykończenia narożników wewnętrznych oraz łączenia profilu i elementów elewacji. Zastosowanie znajdują w materiałach o grubości do 20mm.
  • Narożnik wewnętrzny 10x10 również służy do wykończenia narożników wewnętrznych oraz łączenia profilu i elementów elewacji, ale znajduje zastosowanie w materiałach o grubości do 10mm.
  • Narożnik zewnętrzny 20x20, który służy do wykończenia narożników zewnętrznych o grubości do 20mm.
  • Narożnik zewnętrzny 10x10 również służy do wykończenia narożników zewnętrznych, ale o grubości do 10mm.
  • Narożnik zewnętrzny niesymetryczny 20x10, który stosuje się do wykończenia narożników, ale w przy materiałach o grubości 20mm z jednej strony i 10mm z drugiej.
  • Profil J, służy do wykończenia szczelnego fasad oraz estetycznego połączenia deski ze ścianą.
  • Profil startowy umożliwia zamontowanie deski pod właściwym kątem oraz prawidłowe ich wypoziomowanie na fasadzie.
  • Profil boczny, który służy do wykończenia połączenia deski na zakładkę ze ścianą oraz zakrywa ostre krawędzie, ale przy tym jednocześnie ochroni brzegi desek przed uszkodzeniami.
  • Profil wentylacyjny 70x30, który montuje się, aby umożliwić płynny przepływ powietrz w elewacji wentylowej oraz pod materiałem zastosowanym na elewacji.
  • Profil wentylacyjny 100x30, który montuje się do przepływu powietrza w elewacji oraz ochrania przed szkodnikami i zanieczyszczeniami.