Filtruj

Cena:

-

Konsole mocujące do fasad i elewacji wentylowanych

Konsole mocujące

W naszej ofercie znajdą Państwo dwa rodzaje konsol mocujących do fasad wentylowanych: krótką konsolę elewayjną do maksymalnego wysuwu do 125 mm oraz długą konsolę elewacyjną o rozstawie do 200 mm. Konsole służą do mocowania podkonstrukcji elewacji oraz do jej poziomowania w odpowiedniej odległości od ściany. Dobór właściwego systemu mocowania elewacji jest niezwykle istotny – ma ogromny wpływ na trwałość i wytrzymałość elewacji, a także na jej energooszczędność. Zastosowanie elewacji wentylowanej pozwala znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania oraz klimatyzacji. Aby jednak właściwie spełniała ona swoje zadanie, musi zostać umieszczona w odpowiednim miejscu, przy pomocy wysokiej jakości elementów.

Konsole mocujące do fasad marki CEDA

Konsole mocujące do elewacji dostępne są w dwóch rozmiarach – 120 oraz 200 milimetrów.  200 lub 120 mm to maksymalna odległość fasady od profilu lub łaty pionowej od ściany. Konsole można wygodnie regulować, co pozwala na poziomowanie podkonstrukcji elewacji w przypadku nierównego podłoża. Konsole znajdują zasotosanie przy mocowaniu fasady z desek włókno-cementowych, blach na rąbek kątowy lub podwójny oraz blach panelowych. Nasze konsole mocujące wykonywane są ze stali ocynkowanej, która zapewnia wysoką wytrzymałość i długą żywotność elementów oraz nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji.

Jakie korzyści niesie za sobą montaż elewacji wentylowanych?

Montaż elewacji wentylowanych to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Polega on na stworzeniu tak zwanej szczeliny wentylacyjnej pomiędzy zewnętrzną ścianą budynku pokrytą warstwą izolacji a płytą elewacyjną (okładziną zewnętrzną). Dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ powietrza, co generuje wiele korzyści: mniejsze ryzyko kondensacji pary wodnej i zawilgocenia elewacji, lepsze parametry izolacyjne budynku, redukcję mostków termicznych i lepszą ochronę przed pożarem.

By montaż elewacji wentylowanej był prawidłowy, a sama elewacja dobrze pełniła swoją rolę, niezbędne są wysokiej jakości konsole mocujące pozwalające uzyskać pożądaną odległość pomiędzy ścianą a okładziną zewnętrzną. Znajdziecie je Państwo w naszym sklepie.

Co warto wiedzieć o mocowaniu elewacji?

Mocowanie elewacji wentylowanej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Pierwszym krokiem jest wybór materiałów do jej stworzenia, należy także zwrócić uwagę na jakość ścian. Następnie do ściany mocuje się ruszt z konsol mocujących do fasad, które rozmieszcza się co maksymalnie 60 centymetrów, skręcając za pomocą śrub zamkowych. Regulacja konsoli umożliwia uzyskanie szczeliny wentylacyjnej o optymalnej szerokości – od 68 do 125 mm w przypadku krótszej i od 143 do 200 mm w przypadku dłuższej konsoli. Z drugiej strony mocuje się płytę elewacyjną z desek włóknocementowych, blachy panelowej, blachy na rąbek czy innych materiałów. Mocne konsole mocujące z ocynkowanej stali zapewniają wieloletnią trwałość konstrukcji i nie wymagają konserwacji.

Termostop - podkładka pod konsole mocującą Nowość

1,72 zł

Termostop - podkładka termiczna pod konsolę mocującą elewację wentylowaną

Zobacz Termostopy (thermostop) to podkładki termiczne po konsole mocujące elewację wentylowaną. Zastosowanie termostopów (podkładek termicznych) między konsolami mocującymi fasadę i ścianą nośną, ogranicza powstawanie mostków cieplnych podkonstrukcji. Oddzielając materiały o różnym PH zapobiegamy korozji elektrolitycznej

Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 200 mm - zdjęcie onroof. -7% Bestseller

17,22 zł 18,45 zł

Konsola mocująca do fasad i elewacji wentylowanych - maksymalna długość rozstawu do 200 mm

Zobacz Montaż fasad wentylowanych z wykorzystaniem konsol mocujących długich marki CEDA. Konsole do elewacji wentylowanych wykonanych z deski włókno-cementowej CEDRAL, gotowego panelu dachowego typu PD510 oraz rąbka kątowego i podwójnego. Konsola mocująca długa umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Umożliwia także poziomowanie podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. Konsola mocująca przeznaczona do maksymalnej odległości 200 mm profilu lub łaty pionowej od ściany.

 Konsola mocująca do fasad wentylowanych- 120 mm - zdjęcie onroof. -8% Bestseller

14,76 zł 15,99 zł

Konsola mocująca do fasad i elewacji wentylowanych - maksymalna długość rozstawu do 120 mm

Zobacz Konsola mocująca do elewacji i fasad wentylowanych umożliwia mocowanie podkonstrukcji elewacji wentylowej w wymaganej odległości od ściany. Regulacja konsoli pozwala na maksymalny wysów do 125 mm. Minimalny rozstaw konsoli elewacyjnej CEDA to 68 mm. Konsole do montażu elewacji są niezastapionym elementem konstrukcji każdej elewacji wentylowanej.

Konsole mocujące | Poziomowanie elewacji | Akcesoria do fasad