Ostatnio na blogu

Blog

 • Jak dobrać ochronę przed śniegiem do rodzaju dachu?01-09-2023

  Jak dobrać ochronę przed śniegiem do rodzaju dachu?

  Wybór odpowiednich płotków przeciwśniegowych może nie być łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Naszym celem jest udzielenie wyczerpujących informacji na ten temat, aby ułatwić wybór i zapewnić skuteczną ochronę przed zsuwającym się śniegiem. Zapoznaj się z poniższym tekstem, aby zyskać pewność, że dopasowujesz najlepsze zabezpieczenie.

 • Jak chronione są przed śniegiem domy położone w górach?01-09-2023

  Jak chronione są przed śniegiem domy położone w górach?

  Ważnym elementem zabezpieczającym dachy przed zsuwającym się śniegiem są płotki antyśniegowe. Warto je zamontować w przypadku wszystkich budynków, ale szczególnie pomocne okazują się dla domów znajdujących się w górach. W poniższym artykule przedstawimy, jakie rodzaje płotków przeciwśniegowych można znaleźć na rynku oraz jakie są ich zalety. Sprawdź, dlaczego warto je mieć.

 • narożnik wewnętrzny09-08-2023

  Kiedy warto zdecydować się na elewację wentylowaną?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić komfort mieszkania i jednocześnie nadać mu nowoczesny wygląd? Elewacje wentylowane mogą być odpowiedzią na Twoje pytania! Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na taki rodzaj elewacji i jakie korzyści niesie ze sobą jej montaż. Coraz więcej osób postanawia skorzystać z tego rozwiązania, co nas zupełnie nie dziwi. Wiąże się ono bowiem z licznymi zaletami.

 • Jakie są główne zalety elewacji wentylowanych?11-07-2023

  Jakie są główne zalety elewacji wentylowanych?

  Elewacje wentylowane to coraz popularniejsze rozwiązanie w budownictwie. Zbudowane są z kilku warstw, które tworzą system izolacyjny. W skład elewacji wchodzą m.in. płyty elewacyjne, konstrukcja nośna oraz warstwa izolacyjna. Czy wiesz, dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze zalety, przekonujące inwestorów do wyboru tego typu elewacji.

 • konsola mocująca do montażu elewacji wentylowanej23-05-2023

  Czym jest elewacja wentylowana?

  Fasada wentylowana to system ścian zewnętrznych, który zapewnia izolację, ochronę przed wilgocią i lepszą wydajność cieplną. Jest to rodzaj systemu okładzinowego, składającego się z dwóch warstw materiałów oddzielonych szczeliną powietrzną. Montaż takiej elewacji okazuje się bardzo korzystny z różnych powodów. W poniższym tekście przedstawiamy charakterystykę fasady wentylowanej i podpowiadamy, dlaczego warto się na nią zdecydować.

 • konsola mocująca ze stali nierdzewnej17-05-2023

  Z czego są wykonywane elewacje wentylowane?

  Elewacje wentylowane można coraz częściej spotkać, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Wyróżniają się one licznymi zaletami, przede wszystkim znaczną energooszczędnością. Poza tym mają wpływ na zwiększenie trwałości domu. W poniższym tekście tłumaczymy, z czego zazwyczaj są wykonywane te wysokiej jakości systemy. Poznaj materiały, które najlepiej sprawdzają się do produkcji elewacji wentylowanych.

 • konsola mocująca17-05-2023

  Czym charakteryzują się konsole mocujące do fasad wentylowanych?

  Konsole mocujące umożliwiają sprawne, a także bezpieczne mocowanie konstrukcji pod fasady wentylowane. Ponadto przydają się do poziomowania podkonstrukcji tam, gdzie występuje nierówne podłoże. Zastosowanie tych elementów jest więc szerokie, a czy wiesz, czym dokładnie się one wyróżniają? Omawiamy to w poniższym tekście. Przeczytaj go i poznaj charakterystykę konsoli mocujących do fasad wentylowanych.

 • konsola mocująca do elewacji wentylowanej08-05-2023

  Jakie profile nadają się do elewacji wentylowanych?

  Elewacja wentylowana wchodzi w skład kompletnego systemu elewacyjnego. Ma ona bardzo duże znaczenie, a jej cechą charakterystyczną jest odpowiedniej wielkości szczelina, zapewniająca właściwą cyrkulację powietrza. Do montażu elewacji tego rodzaju wykorzystuje się różne produkty, w tym profile. To właśnie na tych elementach skupiamy się w poniższym tekście. Podpowiadamy, jakie profile najlepiej sprawdzają się do elewacji wentylowanych.

 • konsola mocująca08-05-2023

  Jak wygląda montaż elewacji wentylowanych?

  Montaż elewacji wentylowanych nie należy do najłatwiejszych czynności, ale nie jest to też tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Pomiędzy ich warstwami znajduje się pusta przestrzeń, która umożliwia skuteczne likwidowanie wilgoci spod elewacji. W poniższym tekście podpowiadamy, w jaki sposób wykonać elewacje wentylowane. Sprawdź najważniejsze zasady montażu, zapewnią Ci one sukces.

 • Z jakich materiałów mogą być wykonywane ławy dachowe?28-02-2023

  Z jakich materiałów mogą być wykonywane ławy dachowe?

  Ławy dachowe to elementy całego systemu, który umożliwia bezpieczne i komfortowe poruszanie się po dachu. Ich montaż okazuje się konieczny w przypadku większości domów rodzinnych oraz innych obiektów. Jest to uzależnione od kąta nachylenia połaci oraz od rodzaju pokrycia. Decydując się na ławy dachowe, kieruj się kilkoma kwestiami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane te elementy komunikacji dachowej.