Ostatnio na blogu

Blog

 • Z jakich materiałów mogą być wykonywane ławy dachowe?28-02-2023

  Z jakich materiałów mogą być wykonywane ławy dachowe?

  Ławy dachowe to elementy całego systemu, który umożliwia bezpieczne i komfortowe poruszanie się po dachu. Ich montaż okazuje się konieczny w przypadku większości domów rodzinnych oraz innych obiektów. Jest to uzależnione od kąta nachylenia połaci oraz od rodzaju pokrycia. Decydując się na ławy dachowe, kieruj się kilkoma kwestiami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane te elementy komunikacji dachowej.

 • Kryteria wyboru ław kominiarskich28-02-2023

  Kryteria wyboru ław kominiarskich

  Montaż poszczególnych elementów na dachu sprawia, że wykonywanie różnych prac na jego obszarze staje się łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Do komunikacji dachowej zalicza się m.in. ławy kominiarskie, które mają bardzo duże znaczenie. W poniższym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie ław kominiarskich. Są to bowiem istotne elementy, których nie powinno zabraknąć na żadnym dachu.

 • Czy montaż komunikacji dachowej jest obowiązkowy?28-02-2023

  Czy montaż komunikacji dachowej jest obowiązkowy?

  Komunikacja dachowa składa się z kilku istotnych elementów, które zwiększają zarówno wygodę, jak i przede wszystkim bezpieczeństwo poruszania się po dachu. Dlatego montaż systemu jest zalecany. Nie w przypadku każdego budynku uznaje się go jednak za obowiązkowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy powinieneś zdecydować się na zainstalowanie komunikacji dachowej, zapoznaj się z naszym tekstem. Podpowiadamy, dlaczego warto zamontować taki system.

 • Jakie normy powinna spełniać komunikacja dachowa?28-02-2023

  Jakie normy powinna spełniać komunikacja dachowa?

  Komunikacja dachowa to bardzo ważny system, który jak najbardziej warto zamontować na swoim budynku. Nie jest to wymagane prawnie w przypadku wszystkich obiektów, ale mimo to i tak zainstalowanie połączonych ze sobą elementów stanowi dobry pomysł. Zwiększają one bowiem bezpieczeństwo poruszania się po dachu i są wygodne w użyciu. W poniższym tekście skupiamy się na normach, jakie powinna spełniać komunikacja dachowa. Zapoznaj się z nimi.

 • płotek przeciwśniegowy25-02-2023

  Jak zabezpieczyć rynny, okapy i elewacje przed śniegiem?

  Zalegający na pokryciach dachowych śnieg to spory problem dla właściciela budynku. Nie tylko obciąża dach, ale także stanowi zagrożenie dla innych elementów obiektu, takich jak rynny, okapy i elewacje. Śnieg jest szczególnie niebezpieczny podczas wiosennych roztopów, gdy zaczyna zsuwać się z dachu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak chronić poszczególne elementy konstrukcyjne przed zsuwającym się śniegiem. Zapraszamy do lektury.

 • profil wentylacyjny10-12-2022

  Na czym powinna polegać prawidłowa wentylacja elewacji?

  Budowa domu wiąże się z koniecznością wybrania wielu rozwiązań, które powinny skutecznie chronić budynek, a jednocześnie dobrze się prezentować. Jednym z ważniejszych elementów jest bez wątpienia elewacja. Pełni funkcję dekoracyjną i izolacyjną – nierzadko zdarza się tak, że stanowi część systemu docieplenia. Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele nietypowych rozwiązań. Mowa tutaj na przykład o elewacji wentylowanej. Po co ją montować i jakie są jej zalety?

 • ława kominiarska z miedzi10-12-2022

  Jak wybrać odpowiednie ławy do chodzenia po dachu?

  Kładąc albo wymieniając dach, trzeba pamiętać nie tylko o doborze odpowiedniego pokrycia, ale również dodatków. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że konieczne jest zapewnienie bezpiecznych warunków do przemieszczania się przez kominiarza albo podczas prac porządkowych i konserwacyjnych. W tym celu warto zainwestować przede wszystkim w ławy kominiarskie. Jak wybrać odpowiednie?

 • płotek przeciwśniegowy rurowy21-09-2022

  Jak przygotować dach przed pierwszymi opadami śniegu?

  Zima to czas, kiedy poszycie dachowe jest poddawane prawdziwemu testowi wytrzymałości. Niskie temperatury, silny wiatr oraz przede wszystkim opady śniegu to czynniki, które sprawdzają jakość zastosowanych materiałów i umiejętności dekarzy odpowiedzialnych za budowę dachu. Aby konstrukcja wyszła z sezonu zimowego bez szwanku, należy podjąć kilka kroków, zanim spadnie pierwszy śnieg.

 • ławy kominiarskie na dachu21-09-2022

  W jakich sytuacjach przydaje się ława kominiarska?

  Ława kominiarska stanowi jeden z istotniejszych komponentów systemu komunikacji dachowej. Wspomniany element umożliwia bowiem bezpieczne przemieszczanie się po stromych dachach oraz wykonywanie rozmaitych prac konserwacyjnych czy instalatorskich na ich powierzchni. W niniejszym wpisie tłumaczymy, w jakich sytuacjach przydaje się ława kominiarska oraz kiedy jej montaż jest wymagany przez prawo.

 • wspornik ławy kominiarskiej14-08-2022

  5 zalet inwestycji w komunikację dachową

  Komunikacja dachowa to niezwykle ważny element konstrukcji każdego pokrycia. Podzespoły, które wchodzą w jej zakres, pozwalają przede wszystkim na bezpieczne przemieszanie się oraz wykonywanie napraw, co jest szczególnie istotne w przypadku stromych dachów oraz śliskiego podłoża. W zależności od potrzeb komunikacja może składać się z metalowych ław kominiarskich o różnej długości, wsporników, stopni kominiarskich, uchwytów czy pomostów kominiarskich. Jakie są zalety inwestycji w komunikację dachową?