Ostatnio na blogu

Czym różni się ława kominiarska od stopni kominiarskich?

Stopnie oraz ławy kominiarskie to podstawowe elementy komunikacji dachowej. Pozwalają dostać się do trudno dostępnych miejsc na dachu, w tym przede wszystkim do kominów, i dokonać na nim różnego rodzaju prac serwisowych lub konserwacyjnych, na przykład naprawy anteny satelitarnej, usunięcia zalegającego śniegu lub okresowego przeglądu instalacji kominowej. Ławy oraz stopnie kominiarskie wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo podobnie i pełnią niemal identyczną funkcję. Wiele osób zastanawia się więc, który z nich będzie lepszym wyborem. W tym tekście spróbujemy wskazać najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma elementami.

Ławy kominiarskie to większa stabilność

Najważniejsze różnice pomiędzy stopniami i ławami kominiarskimi to ich rozmiary oraz sposób montażu. Stopnie są bardzo małe – tak jak wskazuje ich nazwa, przypominają schodki lub stopnie drabiny. Nie pozwalają na dużą swobodę ruchów. Montowane są na pojedynczym wsporniku, przez co nie oferują tak dużej stabilności, jak osadzone na co najmniej dwóch wspornikach ławy do chodzenia po dachu.

Ławy kominiarskie wykonywane są w różnych rozmiarach – oferowane przez nas długości to 40, 60, 80 i 120 centymetrów. Nawet najmniejsze z nich są wyraźnie większe od standardowych stopni, dzięki czemu zapewniają o wiele większą swobodę podczas poruszania się po dachu. Sposób ich montażu przekłada się na większą stabilność, co sprawia, że są wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu.

Ławy kominiarskie w naszej ofercie

W ONROOF nie sprzedajemy stopni kominiarskich. Uważamy, że nie są one wystarczająco stabilne i nie zapewniają użytkownikom odpowiedniego bezpieczeństwa. Jako alternatywę proponujemy najmniejsze z oferowanych przez nas ław kominiarskich – o długości 40 centymetrów. Zajmują niewiele więcej miejsca niż typowe stopnie, ale zapewniają wyraźnie większe bezpieczeństwo oraz swobodę ruchów. Mimo stosunkowo małych rozmiarów montowane są na dwóch wspornikach, dzięki czemu możemy zagwarantować, że będą odpowiednio stabilne oraz wygodne w użyciu.