Ostatnio na blogu

Jak ochronić przechodniów przed spadającym z dachu śniegiem?

Zastanawiając się nad tym, jakie elementy będą niezbędne do wykonania pokrycia dachowego, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiały pokryciowe, czyli blachodachówkę czy dachówkę betonową. Oprócz tego istotne jest również zadbanie o bezpieczeństwo konstrukcji. Mowa tutaj przede wszystkim o okresie zimowym, w którym osuwający się śnieg może zrobić krzywdę przechodniom. Jak zapobiec temu problemowi?

Płotki i inne bariery przeciwśniegowe

Osuwający się z dachu śnieg może zrobić krzywdę przechodniom. Warto o tym pomyśleć już na etapie przygotowywania projektu pokrycia i zainwestować w rozwiązania, które zapobiegną takiemu zjawisku. Najskuteczniejszym sposobem na uporanie się z przykrymi konsekwencjami jest zainwestowanie w bariery przeciwśniegowe. Mowa tutaj na przykład o płotkach rurowych, które składają się z ułożonych poziomu rur, które umieszcza się na specjalnych wspornikach.

W zależności od potrzeb i upodobań można zdecydować się na produkty wykonane z aluminium, miedzi, stali albo stali premium.

Każde z tworzyw jest odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Co więcej, można je też zabezpieczyć farbą proszkową. Poza tym malowanie pozwala też na dopasowanie płotków do koloru pokrycia dachowego czy stylu budynku. Montując bariery przeciwśniegowe na dachach o niewielkim nachyleniu, można mieć pewność, że będą skutecznie zatrzymywać śnieg, zapobiegając niepożądanemu osuwaniu się z budynku.

Dlaczego warto zainwestować w system antyśniegowy?

Wielu inwestorów rezygnuje z kupna barier przeciwśniegowych z uwagi na to, że samo kupno pokrycia dachowego wiąże się z niemałym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że płotki czy inne zabezpieczenia mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o poradzenie sobie z problemem osuwającego się śniegu. Nasi klienci nierzadko pytają o to, czy kupno barier antyśniegowych albo komunikacji dachowej jest konieczne. Wówczas omawiamy z nimi konsekwencje rezygnacji z montażu elementów, które wchodzą w skład takich systemów.

To przede wszystkim ryzyko osunięcia się na przechodniów, co może skutkować utratą ich zdrowia, a nawet życia. Warto również zwrócić uwagę na to, że opadający gwałtownie śnieg może też zniszczyć pojazdy i inne przedmioty, które się znajdują w pobliżu krawędzi dachu. Poza tym istnieje też ryzyko zasypania ciągów komunikacyjnych wokół budynku. Przedstawione powyżej argumenty jednoznacznie przemawiają za inwestycją w bariery przeciwśniegowe. Montaż takich elementów oraz regularne pozbywanie się opadów, które zatrzymuje to najlepsze zabezpieczenie przechodniów przed spadającym śniegiem.