Ostatnio na blogu

5 zalet inwestycji w komunikację dachową

Komunikacja dachowa to niezwykle ważny element konstrukcji każdego pokrycia. Podzespoły, które wchodzą w jej zakres, pozwalają przede wszystkim na bezpieczne przemieszanie się oraz wykonywanie napraw, co jest szczególnie istotne w przypadku stromych dachów oraz śliskiego podłoża. W zależności od potrzeb komunikacja może składać się z metalowych ław kominiarskich o różnej długości, wsporników, stopni kominiarskich, uchwytów czy pomostów kominiarskich. Jakie są zalety inwestycji w komunikację dachową?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Często zdarza się tak, że inwestorzy nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na komunikację dachową, ponieważ sam zakup pokrycia wiąże się z niemałym wydatkiem. Takie podejście jest jednak błędne. W momencie, w którym zachodzi potrzeba naprawy konstrukcji albo usunięcia śniegu zatrzymanego przez bariery antyśniegowe konieczne może okazać się bowiem wynajęcie podnośnika koszowego, co z kolei wiąże się z dużymi kosztami.

Ponadto brak komunikacji dachowej znacząco utrudnia, a nawet uniemożliwia poruszanie się kominiarzom. W praktyce oznacza to, że specjalista może odmówić wykonania prac konserwacyjnych czy przeglądu, co z kolei przełoży się na ryzyko związane z korzystaniem z systemu grzewczego.

Dobrej jakości komunikacja dachowa to inwestycja na lata

Wiemy już, że montaż komunikacji dachowej to inwestycja w bezpieczeństwo i możliwość wygodnego przeprowadzania prac naprawczych i porządkowych. Oprócz tego to również oszczędność, na przykład na wynajmie wspomnianego podnośnika koszowego. Dodatkowo decydując się na kupno dobrej jakości ław kominiarskich i innych elementów komunikacji dachowej, można mieć pewność, że posłuży przez długie lata.

Dobrze sprawdzi się na przykład stal nierdzewna, która jest odporna na działanie warunków atmosferycznych i czynników mechanicznych. Poza tym montaż takich podzespołów jest też wygodny – produkty ze stali nierdzewnej nie wymagają czyszczenia ani konserwacji. W związku z tym nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na dbanie ławy kominiarskie czy wsporniki. Ponadto instalacja pochodząca od sprawdzonego producenta jest również gwarancją bezpieczeństwa.