Ostatnio na blogu

Kryteria wyboru ław kominiarskich

Montaż poszczególnych elementów na dachu sprawia, że wykonywanie różnych prac na jego obszarze staje się łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Do komunikacji dachowej zalicza się m.in. ławy kominiarskie, które mają bardzo duże znaczenie. W poniższym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie ław kominiarskich. Są to bowiem istotne elementy, których nie powinno zabraknąć na żadnym dachu.

Zamontowanie ław kominiarskich ma na celu ułatwienie pracy zarówno właścicielowi budynku, jak i ewentualnym pracownikom, którzy w przyszłości będą wykonywać zadania na dachu. Komunikacja dachowa usprawnia m.in. coroczne kontrole stanu przewodów wentylacyjnych. Poza tym umożliwia przeprowadzenie różnych prac remontowych lub zamontowanie anten.

Czym są ławy kominiarskie?

Ławy kominiarskie to wysokiej jakości konstrukcje, umożliwiające swobodne, wygodne i bezpieczne poruszanie się po dachu poziomo. Zazwyczaj są one wykonywane ze stali bądź aluminium wyróżniającym się chropowatą powierzchnią, zwiększają przyczepność. Montuje się je do łat lub sztywnego poszycia krokwi. Sposób i miejsce zamocowania warto przemyśleć odpowiednio wcześnie, aby się do tego właściwie przygotować. Dzięki temu konstrukcja będzie charakteryzowała się wysoką jakością.

Jak wybrać te elementy?

Podczas wyboru ław kominiarskich zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien być on wytrzymały oraz odporny na różne uszkodzenia. Dobrym pomysłem okazuje się zakup gotowego zestawu, składającego się nie tylko z ław, ale również wspornika, kołyski oraz łącznika. Dzięki temu możliwe jest sprawne zamontowanie całego systemu. Bardzo istotne jest również zwrócenie uwagi na odpowiednie wykończenie elementów. Świetnie sprawdzają się ławy kominiarskie ażurowe, ponieważ uniemożliwiają one gromadzenie się śniegu.