Ostatnio na blogu

Dlaczego montujemy płotki przeciwśniegowe? Jak zamontować bariery przeciwśniegowe na dachu?

płotek przeciwśniegowy

Większość z nas wie, że na dachach powinno się montować bariery przeciwśniegowe, ale spora też część nie wie jak i dlaczego się je montuje. W okresie zimowym albo w miejscach, gdzie występuje śnieg przez dłuższy okres czasu ważne jest, aby zabezpieczyć się przed osuwającym się śniegiem z dachu. Zsuwający się śnieg z dachu może stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla osób albo przedmiotów znajdujących się pod dachem. Bariery przeciwśniegowe, nazywane również płotkami śniegowymi, tworzą podporę i barierę, która uniemożliwia połaci śnieżnej nieoczekiwane i gwałtowne osunięcie. Aby uniknąć niepotrzebnego zagrożenia warto zainwestować i zamontować bariery przeciwśniegowe firmy CEDA na swoim dachu.

bariery ze śniegiem

Z czego składa się bariera przeciwśniegowa?


Płotki przeciwśniegowe składają się z czterech elementów – wspornika rury przeciwśniegowej, rury przeciwśniegowej, blokada rury oraz łącznik rury. Produkowane są w Polsce przez firmę CEDA, która poprzez wieloletnie doświadczenie na rynku gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

napisane części

Jak wybrać i złożyć barierę przeciwśniegową?


Wspornik rury przeciwśniegowej firmy CEDA służy do montowania rur przeciwśniegowych na dachach skośnych . Należy zwrócić uwagę na jakim materiale użytym do krycia dachu  będą montowane bariery przeciwśniegowe. Do każdego rodzaju pokrycia dachowego istnieją dedykowane wsporniki z różnymi podstawami, aby idealnie pasowały do konstrukcji dachu i zapewniały najwyższe bezpieczeństwo. Następnie należy zastanowić się jak wysoka ma być zamontowana bariera. W naszej ofercie mogą Państwo zauważyć trzy rodzaje wsporników – pojedynczy (z otworem na jedną rurę), podwójny (z dwoma otworami na rurę) oraz potrójny (z trzema otworami na rurę). Im więcej zamontowanych rur przeciwśniegowych tym więcej śniegu płotek przeciwśniegowy może zatrzymać. Na rurze przy wsporniku należy zamontować blokady rury. Jest to bardzo ważny element płotka przeciwśniegowego, który blokuje rurę i zabezpiecza przed swobodnym przemieszczaniem się. Do łączenia rur przeciwśniegowych w długie odcinki należy użyć łącznika, a zakończenia rur zaślepek. Do każdego elementu w naszej ofercie załączane są śruby i wkręty montażowe, które pozwolą zamontować barierę przeciwśniegową na dachu.

Na obrazku widać, jak należy zmontować barierę przeciwśniegową dla wspornika rury pojedynczego wykonanego z aluminium.

rozłożona konstrukcja

Gdzie montować bariery przeciwśniegowe?


Bariery przeciwśniegowe można montować na wszystkich dachach. Na domach jednorodzinnych w rejonach, gdzie opady śniegu są umiarkowane z reguły montuje się pojedyncze lub podwójne bariery przeciwśniegowe w miejscach, gdzie gromadzi się śnieg (np. załamania w dachu). W rejonach z podwyższoną ilością opadów poleca się zamontowanie potrójnej bariery przeciwśniegowej albo kilku barier pod sobą. Ilość barier oraz odległość pomiędzy nimi jest ściśle powiązana ze strefą obciążenia śniegiem w której znajduje się budynek, kata nachylenia dachu i długości połaci dachowej.
Najniższą barierę przeciwśniegową należy montować na wysokości murłaty. Polecamy skonsultowanie się z naszym specjalistą albo napisanie do nas wiadomości, jeżeli nie są Państwo pewni.

Wiele osób lekceważy istotność barier przeciwśniegowych na dachach, uważając to za niepotrzebny, dodatkowy wydatek. Pamiętajmy, że bariery przeciwśniegowe stosuje się przede wszystkim po to, aby chronić życie człowieka, a te wartości trudno wycenić.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wątpliwości, a jeśli mają Państwo więcej pytań zapraszamy do kontaktu!

Doradcy sklepu onroof.pl