Ostatnio na blogu

Jak chronione są przed śniegiem domy położone w górach?

Ważnym elementem zabezpieczającym dachy przed zsuwającym się śniegiem są płotki antyśniegowe. Warto je zamontować w przypadku wszystkich budynków, ale szczególnie pomocne okazują się dla domów znajdujących się w górach. W poniższym artykule przedstawimy, jakie rodzaje płotków przeciwśniegowych można znaleźć na rynku oraz jakie są ich zalety. Sprawdź, dlaczego warto je mieć.

Płotki antyśniegowe – różnorodność materiałów i konstrukcji

Płotki antyśniegowe to specjalistyczne bariery montowane na dachach, które mają za zadanie zapobieganie zsuwaniu się śniegu. Dzięki nim każdy właściciel domu może czuć się bezpieczniej w okresie zimowym. W zależności od potrzeb płotki przeciwśniegowe mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak aluminium, miedź, stal czy stal premium. Bardzo często można spotkać się również z płotkami rurowymi, które składają się z dwóch ułożonych poziomo rur umieszczonych na specjalnych wspornikach. Takie rozwiązanie stanowi skuteczną barierę dla zsuwającego się śniegu.

Wybór kolorystyki i dopasowanie do stylu budynku

Materiały takie jak stal czy aluminium mogą zostać pomalowane proszkowo, co pozwala na łatwe dopasowanie aluminiowych płotków śniegowych do stylu budynku oraz koloru pokrycia dachowego. Miedziane elementy z kolei idealnie współgrają z dachami wykonanymi z tego samego materiału. Należy jednak pamiętać, że produktów miedzianych i aluminiowych nie wolno ze sobą łączyć ze względu na bardzo silną i szybko występującą korozję.

Płotki przeciwśniegowe na rąbek i blachodachówkę

Wśród dostępnych na rynku płotków przeciwśniegowych można wyróżnić te przeznaczone do dachów pokrytych blachą panelową na rąbek stojący oraz te przeznaczone na blachodachówkę i dachówkę. Płotki na rąbek są montowane bez konieczności wiercenia otworów w dachu, a te na blachodachówkę dobiera się do wymiarów modułu i wysokości przetłoczenia. Natomiast płotki do dachówki dobiera się do wielkości formatu dachówki.