Ostatnio na blogu

Czy elementy ochrony przed śniegiem nie zaburzają estetyki dachu?

Zima w Polsce bywa nieprzewidywalna, a opady śniegu niekiedy stanowią poważne zagrożenie dla budynków oraz bezpieczeństwa ludzi. W tej sytuacji warto zastanowić się nad zabezpieczaniem dachu przed zsuwającym się śniegiem. Elementy, które mogą zapewnić ochronę, niekoniecznie muszą wpływać negatywnie na wygląd budynku. Poniżej tłumaczymy, że części zabezpieczające prezentują się estetycznie.

Płotki przeciwśniegowe – wybór materiałów i kolorystyka

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są płotki przeciwśniegowe. W zależności od potrzeb istnieje możliwość wyboru z szerokiej gamy materiałów. Elementy wykonane z wysokiej jakości polskich produktów gwarantują skuteczną ochronę na wiele lat.

Płotki przeciwśniegowe ze stali i aluminium mogą być pomalowane proszkowo na dowolny kolor, dzięki czemu łatwo będzie dopasować je do stylu budynku i koloru pokrycia dachowego. Miedziane płotki doskonale komponują się natomiast z dachami wykonanymi z tego samego metalu. Warto pamiętać, że łączenie różnych metali może prowadzić do korozji, dlatego warto dopasować materiał płotków do pokrycia dachowego.

Dopasowanie płotków do rodzaju dachu

W ofercie sklepów znajdziesz różne rodzaje płotków przeciwśniegowych, które są dedykowane do konkretnego rodzaju pokrycia dachowego. Płotki na rąbek czy blachodachówkę montuje się w sposób gwarantujący bezpieczeństwo i trwałość, nie naruszając przy tym struktury dachu. Dobierając odpowiednie akcesoria, można osiągnąć harmonię między funkcjonalnością a estetyką.

Kiedy warto zainwestować w płotki przeciwśniegowe?

Decydując się na montaż płotków przeciwśniegowych, kieruj się głównie lokalizacją domu oraz kątem nachylenia dachu. Na szczególną uwagę zasługują dwu i czterospadowe dachy o kącie nachylenia większym niż 30 stopni oraz budynki usytuowane w rejonach górskich. Im większe ryzyko nagromadzenia śniegu na dachu, tym bardziej istotne jest zabezpieczenie go przed niekontrolowanym zsuwaniem.