Wybór odpowiedniego materiału do produkcji ławy dachowej zależy od indywidualnych preferencji oraz warunków atmosferycznych panujących w danej lokalizacji.

Ostatnio na blogu

Jakie ławy dachowe nadają się do blachodachówki?

Podczas pracy na wysokości, szczególnie na dachach, bezpieczeństwo jest priorytetem. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej komunikacji dachowej, która umożliwia dojście do trudno dostępnych miejsc na dachu bez ryzyka poruszania się po stromym, śliskim czy łamliwym podłożu. W tym artykule omówimy, jakie ławy dachowe są odpowiednie dla blachodachówki i czym się kierować przy wyborze.

W jakim celu montuje się ławy dachowe?

Ławy dachowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Przede wszystkim umożliwiają przeprowadzanie różnych prac na dachu. Okazują się pomocne m.in. podczas usuwania śniegu czy wykonywania napraw, wymagających poruszania się po dachu. Zapewniają również bezpieczeństwo, komfort oraz swobodę montażu i serwisu urządzeń, np. anten satelitarnych. Ich zastosowanie ma też duże znaczenie przy okresowych przeglądach instalacji kominowych.

Rozmieszczenie ław dachowych na dachu

Stopnie i ławy dachowe tworzące komunikację dachową powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby zapewnić wygodne i bezpieczne dojście do komina. Jednak ich zastosowanie na tym się nie kończy. Można wykorzystać je również do stworzenia drogi do innych kluczowych miejsc na dachu, takich jak połączenia połaci czy lukarn. W razie konieczności przeglądu lub serwisu dachu taka komunikacja będzie niezwykle cenna.

Jak dobrać komunikację dachową?

Aby dobrze dobrać komunikację dachową, należy uwzględnić rodzaj pokrycia dachu (rozmiar blachodachówki) oraz możliwość dopasowania jej kolorystyki do pokrycia, by zachować estetyczny wygląd. Właściwie dopasowane i zainstalowane produkty zabezpieczające pozwalają na rozłożenie ciężaru osoby poruszającej się po dachu. Ma to znaczenie zarówno dla ochrony człowieka, jak i dachu przed zniszczeniem.