Ostatnio na blogu

Nowe produkty - Miedziane i aluminiowe zestawy komunikacji dachowej i płotków przeciwśniegowych do rąbka stojącego.

Nowe produkty na blogu. Miedziane i aluminiowe zestawy ław kominiarskich do rąbka rzemieślniczego. Miedziane i aluminiowe zestawy płotków przeciwśniegowych na rąbek stojący.


Do tej pory, aby zamówić aluminiowe i miedziany zestawy ław kominiarskich i płotków musieli Państwo samodzielnie je kompletować. Co za tym idzie - było bardzo dużo problemów, pytań oraz oczywista niechęć, bo kto ma na to czas? Od dzisiaj mogą Państwo kupić zestawy z rekomendowaną przez nas ilością wsporników!

Zalecane jest, aby wsporniki rury i ławy na rąbek stojący montować maksymalnie co 60 cm. Wszystkie przeprowadzone przez nas badania zostały przeprowadzone właśnie na tej odległości. Rozstawienie płotków przeciwśniegowych i ław kominiarskich szerzej może powodować zbyt duże obciążenie, a co za tym idzie - niebezpieczeństwo. Dodatkowo, jeżeli rozstawią Państwo wsporniki szerzej niż 60 cm to produkty nie będą objęte gwarancją. 
Jeżeli mają Państwo rąbki np. co 40cm należy zwiększyć ilość wsporników, ale przy odległości 30cm można montować wsporniki co drugi rąbek.

Miedziany i aluminiowy płotek przeciwśniegowy do rąbka stojącego


Do miedzianego płotka przeciwśniegowego zalecamy użycie pięciu wsporników rury, ponieważ długość rury wynosi 2,5 m. Wsporniki montowane co 60 cm zostawią nam 5 cm rury z każdej strony. Zalecane jest, aby rura na końcówkach nie wystawała więcej niż 20 cm.
Płotki przeciwśniegowe miedziane są ciężkim produktem (miedź jako surowiec sama w sobie jest ciężka), dlatego nie ma potrzeby montowania blokad. Można natomiast połączyć płotki łącznikami w celu stworzenia długich ciągów barier przeciwśniegowych.
Do łączenia płotków należy dokupić:
- Łącznik rury miedzianej
Waga produktu: 10.5 kg


Do aluminiowego płotka przeciwśniegowego zalecamy użycie czterech wsporników rury. W przypadku tego płotka, zostanie nam 10cm rury z każdej strony. Zestaw nie zawiera blokad, które zabezpieczają przed swobodnym przemieszczeniem się rury. Można je oczywiście zakupić, jeżeli chce sie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przed osuwającym się śniegiem z połaci dachu. 
Do uzupełnienia zestawu w blokady oraz łączenia zestawu poprzez łączniki należy dokupić odpowiednie produkty:
- Blokada rury aluminiowej
- Łącznik rury aluminiowej
Waga produktu: 3.1 kg

Więcej informacji o produktach znajdą Państwo klikając w obrazek odpowiedniego produktu.

Miedziany zestaw płotek przeciwśniegowy 2,5 m do blach na rąbek stojący. Aluminiowy zestaw Płotek przeciwśniegowy 200 cm do blach na rąbek stojący.

Miedziana i aluminiowa ława kominiarska do rąbka stojącego

Do ławy kominiarskiej o długości 67 i 100 cm zalecane jest użycie dwóch wsporników ławy.
Waga aluminiowej ławy kominiarskiej 67 cm : 2.71 kg
Waga aluminiowej ławy kominiarskiej 100 cm : 3.4 kg
Waga miedzianej ławy kominiarskiej 67 cm : 7.46 kg
Waga miedzianej ławy kominiarskiej 100 cm : 8.85 kg

Natomiast zestaw komunikacji dachowej o długości 134 cm powinien być zamocowany przy użyciu trzech wsporników.
Waga aluminiowej ławy kominiarskiej 134 cm : 4.57 kg
Waga miedzianej ławy kominiarskiej 134 cm : 12.22 kg

Najwięcej wsporników ma zestaw komunikacji dachowej o długości 200cm, ponieważ aż cztery. 
Waga aluminiowej ławy kominiarskiej 200 cm : 6.8 kg
Waga miedzianej ławy kominiarskiej 200 cm : 17.7 kg

W zestawach aluminiowych cena produktu zwiększa się, gdy wybieramy ławy kominiarskie malowane proszkowo. 

Więcej informacji o produktach znajdą Państwo klikając w obrazek odpowiedniego produktu.


Miedziany zestaw ławy kominiarskiej 67 cm na rąbek stojący. Ława kominiarska 100 cm do rąbka rzemieślniczego - zestaw miedź Ława kominiarska 134 cm do blach na rąbek stojący - zestaw miedź Kompletna ława kominiarska 200 cm do blach na rąbek stojący - zestaw miedź


Aluminiowa ława kominiarska 67 cm do blach na rąbek stojący. Zestaw ławy kominiarskiej 100 cm z aluminium do rąbka stojącego. Kompletny zestaw ławy kominiarskiej 134 cm do rąbka rzemieślniczego Aluminiowy zestaw ławy kominiarskiej 200 cm przeznaczony jest do dachów krytych blachą na rąbek stojący.

Należy pamiętać, że nie należy łączyć aluminium z miedzią.