Ostatnio na blogu

Kiedy warto zdecydować się na elewację wentylowaną?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić komfort mieszkania i jednocześnie nadać mu nowoczesny wygląd? Elewacje wentylowane mogą być odpowiedzią na Twoje pytania! Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na taki rodzaj elewacji i jakie korzyści niesie ze sobą jej montaż. Coraz więcej osób postanawia skorzystać z tego rozwiązania, co nas zupełnie nie dziwi. Wiąże się ono bowiem z licznymi zaletami.

Elewacja wentylowana to innowacyjne rozwiązanie stosowane w budownictwie. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod pokrycia ścian zewnętrznych budynków taka elewacja opiera się na montażu lekkich płyt na specjalnej konstrukcji nośnej, między którą a warstwą izolacyjną pozostaje szczelina wentylacyjna.

Właściwości elewacji wentylowanej

Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że elewacje wentylowane mają wiele zalet. Oto główne właściwości tego rodzaju elewacji:

  • doskonała izolacja termiczna – elewacje wentylowane charakteryzują się bardzo wysokim poziomem izolacyjności cieplnej. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie cieplejsze w zimie i chłodniejsze w lecie,
  • ochrona przed wilgocią – szczelina wentylacyjna między płytami a warstwą izolacyjną pozwala na utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza i skuteczne odparowanie wilgoci,
  • estetyka i różnorodność – elewacje wentylowane dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Kiedy warto zdecydować się na elewację wentylowaną?

Na montaż elewacji wentylowanej warto zdecydować się m.in. w przypadku modernizacji budynków. Stary obiekt nie musi oznaczać braku komfortu i nowoczesności. Elewacja wentylowana może być doskonałym rozwiązaniem podczas remontu. Dzięki niej zyskasz lepszą termoizolację, a jednocześnie nadasz obiektowi atrakcyjny wygląd. Warto ją stosować również przy budowie energooszczędnych domów lub jako sposób na walkę z wilgocią.